Skupina pracovníků FBI, CIA a NSA ve výslužbě zveřejnila prohlášení, které šokovalo dnešní americké válečníky a zpravodajce. Americký prezident nejspíš sám něco takového neočekával, takovou rošádu v nepřátelském ležení (tajné služby se od samého začátku snažily pod ním podtrhnout křeslo, a dosud trvají na jeho kontaktech s Ruskem). Ačkoli možná jde všechno podle plánu a Trump rozepsal vše jako podle not – ne náhodou s takovým klidem podepsal nový balík protiruských sankcí a odjel na sedmnáctidenní dovolenou – oponenti v Kongresu polevili a propásli zdrcující úder. Ať je to jak chce, bývalí agenti rozvědky a silových struktur se připojili k prezidentovu táboru a vystoupili se senzačním prohlášením. Zveřejnili na webu »Střediska občanských iniciativ« (CCISF) velmi pozoruhodný dopis, adresovaný prezidentu Trumpovi, ve kterém rozprášili rusofobskou rétoriku americké politické elity a dokázali, že mýtičtí ruští hackeři nemají nic společného s nabouráním serverů americké Demokratické strany.
Jejich vyšetřování ukázalo, že ukradené informace byly zkopírovány na vnější USB nosič. Přitom rychlost stahování byla 22 MB/sec., což není při distančním prolomení možné. Tajemný ruský hacker by musel sedět přímo u počítače v místnosti serverů – a to už je prostě nesmysl. Vyšetřovatelé rovněž zjistili, že úniky byly dva. První »tajné soubory« byly následně umístěny na stránkách WikiLeaks. Poté došlo ke druhému úniku nového bloku dokumentů Demokratické strany a – podle závěru specialistů – byly soubory podrobeny pečlivému zpracování, které zřetelně ukazuje na falzifikaci.
Neměli bychom rovněž zapomínat na to, že obě krádeže proběhly v časovém pásmu USA. Pracovníci tajných služeb došli k jednoznačnému závěru: krádež provedli dva různí lidé, pracující ve štábu Hillary Clintonové a na její příkaz. První se pokoušel vyvolat skandál v rámci vnitrostranického boje mezi Hillary a Sandersem. Druhý se pokusil zahladit škodu od doutnajícího skandálu a ukázal prstem na obětního beránka – všudypřítomného ruského hackera, kterého »fedrují« už druhým rokem.
Dopis agentů se může stát velmi silným trumfem v rukou Trumpa, kterému zbývá už jen informaci široce publikovat a obvinit Hillary ze závažných přestupků v rámci prezidentské kampaně, na které lze už snadno navléknout i protistátní špionáž.
Celá rusofobská kampaň stojí na těchto dvou hackerských útocích, které vyvolaly celou řadu skandalizovaných hackerských útoků. Na základě výsledků vyšetřování bude možné potáhnout za nitku a rozmotat celé hackerské rusofobské klubko Clintonové, a zároveň ji obvinit ze všech smrtelných hříchů. Tajné služby poprvé zapracovaly v Trumpův prospěch a umožnily mu provést velkou rošádu na americké politické šachovnici, ale také vyrovnat stále rostoucí konfrontaci s Ruskem.